Kofila
Tmou
Osud
Krtčí norou
Ostatní hry
Fotky


Krutá zákruta 2

  Předvečer před hrou si po ICQ se zbytkem týmu sdělujeme, kdo co vezme. Honzu napadá, že bychom mohli dát Orgům Kofilu - aspoň si nás zapamatují a bude to stylové - pravda náš požitkářsko-materialistický tým má proti ostatním týmům s "chytrým jménem" v tomto docela výhodu (jediný další tým, co taky může dát sám sebe, mě teď napadá jen Žlutý bagr - a to by bylo asi dost nákladné :).

1. stanoviště - Start u letohrádku
  Přicházíme po deváté v dobré náladě, registrujeme se, fotíme jako jedni z posledních a čekáme na start. Naše duševní rozpol(e)žení dobře ilustruje dokumentační krutagrafovo foto Po obdržení šifry pak někteří z nás (hl. já) jen nechápavě civí do papíru aniž by tušili o co tu jde. Naštěstí hlavně díky Pavle na to po chvíli přijdeme a jdeme dál. Pořadí dle statistik: 11-12.

2. stanoviště - pod Špilasem
  Na druhou šifru jsem kupodivu přišel já, protože jsem nedbal na řeči zbytku týmu, že dvě šifry po sobě nebudou mít přece stejný princip. Na druhou stranu mě mozek ještě stále moc nesloužil, takže to trvalo dost dlouho než si zbytek týmu vč. mě všiml, že to vlastně dává smysl. Pořadí dle statistik: 5.

3. stanoviště - Leitnerka cívka
  Na místě jsou asi 2 týmy, takže to vypadá jako průchozí - nicméně není to pravda. Asi za půl - tři čtvrtě hodiny dáme zebru, abychom se dozvěděli, že je k ničemu. Zbytek krátce po helpu-nehelpu doluští holky s Honzou, já zas nevím moc o co jde - snad jen problém se značeným malým f (v nápovědě) a velkým v reále, které spíše člověka zmátlo, než aby poradilo, mě uvízl v paměti. Pořadí dle statistik: 8.

4. stanoviště - Parčík
  Cestou rozvíjíme nějaké teorie o tom že nepůjde o topol ale nějaký plakát s Topolánkem - už vlastně ani nevím proč, asi to nebylo úplně doluštěné (já se tou dobou stejně zabýval snídaní). Šifra nám přišla zvláštní, ale vyluštili jsme ji poměrně rychle - tedy vyšel nám podjezd u trati - který byl v okolí jen jeden. Vypravil jsem se tudíž tam a šifra tam opravdu k překvapení všech byla. Jak se to mělo řešit nám vlastně řekli až orgové v cíli. To, že tu zkyslo tolik týmů nás docela překvapilo - přece jen podjezd u trati vyšel opravdu velmi snadno a nebyl nijak daleko.Naopak když jsme se přesouvali na 6. stanoviště, tak jsme viděli asi 4 týmy zoufale prohledávat místa pod mostem přes cyklostezku. Zřejmě také na této šifře se rozhodovalo o našem umístění, protože týmy za námi zde ztratili asi hodinu a půl Pořadí dle statistik: 4.

5. stanoviště - Podjezd pod tratí
  Šifru jsem přinesl zpět svačícímu týmu do parčíku. Ukázalo se, že je snadná rychlá a elegantní a tak záhy vyrážíme směrem k dalšímu stanovišti. Docela nás potěšilo, že z týmů okolo nikdo neodešel, takže jsme typovali naše umístění tak kolem pátého místa. Pořadí dle statistik: 3.

6. stanoviště - Komárov u řeky
  Kolem šifry nikde nikdo, asi půl hodinu sedíme a koukáme do ní - pak se přesunujeme do blízké restaurace s pěknou zahrádkou, kde nás záludný princip přece jen napadne. O help si posíláme chvíli před vyluštěním, ale jenom nás zmate. Každopádně se přesouváme rychle dál. Pořadí dle statistik: 3.

7. stanoviště - Floriánův pramen
  V těchto místech nikdy nikdo z nás nebyl, takže nás příjemně překvapí, že se tu může nacházet takový pěkný pramen i s parčíkem. Cestou k němu se najednou kousek před námi vynoří Borci v úvozovkách, šifru bereme prakticky současně. Na rozdíl od nich ji ale řešíme strašně dlouho a dáváme ji v podstatě s příchodem DEADu - poté co nám orgové místo údaje o dalším stanovišti pošlou jakousi šifru z kuchařky - si ji i doluštíme, protože je to určitě rychlejší. Na této šifře také končí naše naděje na medailové umístění - i když to samozřejmě nevíme, pořadí odhadujeme tak na páté místo. Pořadí dle statistik: 4.

8. stanoviště - lávka
  Vzhledem k postupnému dolušťování se kolem úkrytu projdeme asi čtyřikrát - okolo samozřejmě žádný luštící tým, který by nám to usnadnil, není. Pak luštíme, nebo se aspoň o to snažíme mezi paneláky. Šifra mě zpětně přijde docela snadná, ale asi jsme už byli unaveni a nic kloudného nás prostě, stejně jako většinu ostatních, nenapadlo. Nápověda je taky úplně na nic a nic nezmate tolik jako "nejlepší přítel na dopravním prostředku". Postupně tak čekáme na druhou DEADku a přemýtáme zda do toho cíle vůbec dojdeme. Po DEADce je to už otázka pár minut - princip jsme si už zjistili ve volném čase, takže rychle běžíme na autobus. Pořadí dle statistik: 4.

9. stanoviště - Binárka
  Tato šifra se zdá být na první pohled snadná, ale to nám přišla i ta poslední a jak dopadla. Zatímco Hanka kreslí komiks, tak my společně odhalujeme princip binárky a rychle se přesouváme směrem k cíli. Pořadí dle statistik: 4.

Cíl - Sherwood
  Cestu volíme samozřejmě špatně, takže se trochu projdeme, nicméně víme, že za námi nikdo nejde, tak je to v klidu a aspoň konečně využíváme čelovku. Přes celé údolí se nese zvuk Moravanky, či nějaké podobné "old-school" bandy. Dlouho si myslíme, že to je ten Sherwood a až studenti posedávající okolo nás vyvedou z omylu. Když konečně najdeme restauraci, tak samozřejmě vlezeme do patra, kde probíhá nějaká svatbní after party a přes naše protesty nás krutě vyhodí. Naštěstí v přízemí už orgy nacházíme a můžeme tak oslavit naši historickou bramborovou medaili. Kromě nich už jsou přítomni pouze Borci v úvozovkách, kteří nám nadělili hodinu na chumelenici. Vítěze Mupy mup, ani druhé Dopijem a pudem jsme pochopitelně už nezastihli (pravděpodobně už dopili a odešli).

  Myslíme si, že hra se opravdu povedla - šifry byly pěkné, nápadité, luštitelné. Princip hry je geniálně jednoduchý a znemožňuje jakékoliv taktizování, kterým hry s nápovědami často trpí (hl. vzít či nevzít a kdy). Obdivujeme orgy, že to vše ve dvou vymysleli a zorganizovali. Komu čest, tomu čest.
Navíc se vyvedlo počasí, takže celou hru jsme absolvovali v kraťasech a sandálech - tedy kromě Hanky (ve svetru), jejíž termoregulace je mi i po létech záhadou. Zkrátka byla to opravdu oproti ostatním hrám příjemná změna (kdo ví, jak by vypadaly šifrovačky dnes, kdyby první nebyla listopadová noční Tmou, ale něco takového příjemného, letního, přes den).